pátek 24. března 2017

Můj čtecí koutek


Ahoj,
jsem si jistá, že už jste si dávno povšimli jistého fenoménu, který koluje různě po knižních blozích.  
Zdánlivě odnikud se náhle vyrojilo ohromné množství článků na téma "Můj (vysněný) čtecí článek". Vše má na svědomí vyhledávač nábytku a dekorací Favi, který v rámci března - měsíce knihy - oslovil blogery, aby si pomocí koláže vytvořili svůj koutek na čtení.

Když doputoval jeden e-mail s pozvánkou i ke mně, zajásala jsem! Navrhnout si koutek podle svých představ mi přišlo nesmírně zajímavé. Jelikož mám dva sourozence, nemohu se doma příliš roztahovat, takže jsem ráda, že jsem si uhájila aspoň místo pro svoji knihovničku. :) Mít dokonce celý prostor vyhrazený jen pro knihy, vyšperkovaný k dokonalosti podle mého vkusu je pro vážně krásná představa!

Nejprve jsem si říkala, že to bude určitě hračka a koutek navrhnu raz dva. Jenže pak jsem zabrouzdala mezi rozmanité knihovny, křesla, stolečky, dekorace a vůbec vše, co na Favi můžete najít. A nevěděla jsem, kam se podívat dřív. Preferuji spíše moderní styl s prvky minimalismu, jenže takových kousků je tam tolik! Po zhruba jednom celém odpoledni jsem s velkou slávou dokončila koláž, která představuje můj ideální čtecí koutek.Základem je pochopitelně velká knihovna, dost prostorná pro všechny mé knížky. Mě uchvátila právě tato, protože má netradiční, ale velmi zajímavý tvar. Dále jsem si vybrala pohodlné křeslo a jednoduchý stolek na odkládání věcí. Za křeslo jsem umístila stojací lampu, abych si mohla číst v jakoukoli denní (i noční) dobu. Stěnu jsem vyzdobila nalepovacím citátem a na vhodné místo pověsila také hodiny, abych měla vždy přehled o čase.

Favi.cz ovšem není jen vyhledávačem nábytku. Naleznete zde i rozmanité dekorační předměty. Já dekorace v přiměřené míře miluji a můj knižní koutek by bez nich rozhodně nemohl být kompletní.


Nejprve jsem si vybrala polštář se skandinávskými motivy. I když křeslo vypadá vážně pohodlně, polštář navíc nikdy nic nezkazí. Pro ještě větší pohodlnost a příjemný pocit by v mém koutku nesměl chybět koberec s dlouhým vlasem. A nyní už k samotné knihovně, v níž jsou samozřejmě hlavně knihy, ale také několik pokojových květin v bílých, hranatých květináčích, jelen taktéž v skandinávském stylu a naprosto perfektně vypadající zarážky na knížky!

Zda - li by všechny výše zmíněné prvky ve skutečnosti vážně ladily, to nejsem schopná říct. Vytváření koláže mě ovšem velmi bavilo a výsledek pro mě představuje dokonalost! :) Takže neváhejte a i vy zavítejte Favi.cz, abyste mohli vidět víc.
18 komentářů:

Marky řekl(a)...

Taky ho máš takový světlý - moc se mi líbí :)

Rachel Roo řekl(a)...

Skoda ze vam ho Favi pak i neda :D Moc se mi libi ta lomena knihovna cos vybrala :)

Ftcf řekl(a)...

Celkem zajímavé :)

www.ftcfblog.blogspot.cz

Tee knihomolka řekl(a)...

Tak tenhle čtecí koutek bych si také nechala líbit. :)

Casion řekl(a)...

Vyzerá to krásne, ja som zasa štýlovo skôr na také staromódne kúsky a knižice, ale aj takýto kútik by sa mi páčil :-)

Kristýna Kaderová řekl(a)...

Všechny kousky vypadají skvěle a řekla bych, že by spolu určitě ladily :)

Siginitou řekl(a)...

Vypadá to velmi dobře :)

Verča Nováková řekl(a)...

Krásný koutek, na to křeslo jsem se taky koukala. :D Ale nakonec jsem vybrala jiné, ta knihovna vypadá opravdu skvěle. ♥

Ell a Ami Alliovy řekl(a)...

Ell: Krásný čtecí koutek! Já mám doma takový malý pokojíček se závěsnou houpací sítí a jsem naprosto spokojená, ale v tom tvém vysněném by se určitě četlo taky moc hezky :)

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Marky: Nemám moc ráda křiklavé barvy :)

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Rachel Roo: To bych brala hned, ale nevím, kam bych všechen nábytek poskládala :D

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Ftcf: Také si myslím :D

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Tee knihomolka: Jsem ráda, že se ti líbí :)

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Casion: Viděla jsem tvůj návrh a také mě velmi zaujal! :)

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Kristýna Kaderová: Snažila jsem :D

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Siginitou: Děkuji moc za pochvalu :)

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Verča Nováková: Taky se i hrozně líbí! Nejdřív jsem vybrala ji a k ní jsem pak ladila jednotlivé kousky :)

Magdaléna Fiedlerová řekl(a)...

Ell a Ami Alliovy: Houpací síť bych taky ocenila! :D

Okomentovat

Komentáře vždy potěší mé oči, takže komentujte, komentujte :)

 
Blogger Templates