Dalších 10 perliček z Anglie

pondělí 3. září 2018Ahoj,
v Anglii už setrvávám více jak deset týdnů, což je stejnou měrou fascinující i děsivé vzhledem ke všem zážitků a lidem, které na své cestě sbírám. Samozřejmě se občas cítím naprosto vyčerpaně a moc smutně (s ohledem na své šílené tempo, extra joby - ty vydají na další článek, setkávání se s kamarády, cestování..), ale rozhodně tohoto dobrodružství nelituji.

Sesbírala jsem pro vás několik opravdu největších perliček, které vám možná přijdou vytržené z kontextu a okolností, ale i přesto vás snad pobaví.

 

Rodina na mě kupodivu ještě nezapomněla. Ať žije Facebook a sociální sítě!
Toto je část rozhovor s bráchou:
Co chceš z Anglie?
...
Tak nic nebude!
Chci, aby rodiče konečně vypadli z domu.
Tak buď jako já! Odjeď ty.
Nemám barák na pařby.

***

V Londýně je nájem velmi drahý, takže občas musíte v pokoji trpět spolubydlící, které si ne vždy vyberete. Například tento:
Můj spolubydlící je sedmdesátiletý nacista, který se mnou sdílí pokoj za trest, protože podvedl svoji třicetiletou přítelkyni.***

Život v Londýně mě naučil mnoho věcí. Jednou z nich je i skutečnost, že se musím psychicky vyrovnat s klesající baterkou na mobilu. 30% je prostě stále ještě v pořádku. Obvykle bývá hůř.

***

Můj věčný problém prvních pár týdnů:
Slečno, sem ale šestnáctiletí bez doprovodu rodičů nesmí. Mohu požádat o vaši občanku?
Kolik vám je prosím? Mohu vidět občanský průkaz?
Vám už bylo osmnáct? Máte občanku?
Anebo...
Kolik ti je, prosím tě?
Osmnáct.
Bože! Vždyť ty vypadáš na šestnáct!

Naštěstí po změně vizáže to víceméně ustalo....
Prý to je teď dvacet čtyři, dvacet pět. Wow!***

Spánek je mýtus!
Sama na sobě jsem otestovala, že po 4 hodinách velice výživného a osvěžujícího odpočinku jsem schopná se dopravit vlakem na brigádu, devět hodin tam pobíhat, pak se hodit do gala, chytit autobus, užívat si na párty, po ní až do rána náhodně procházet a objíždět noční Londýn, v pět se pohoupat na houpačce a v šest nastoupit do autobusu směr domov. Dvě a půl hodinky spánku a den jde dál.
Suma sumarum 6,5 hodin spánku během 60 hodin.

***

Není nad to skončit v baru v Soho s londýnským kameramanem, polskou lady, která usoudí, že jsme neskutečně hot a jejím kanadským manželem, který býval kdysi slavný snowboardista (nebo něco takového). Ti dva vlastní úžasný noční klub v Norwichi a o kameramanovi raději nemluvě.
Takovou společnost jen tak nenajdete.***

Je teplo, tak teplo, že se dýchat ani nedá, rozpouštíte se permanentně už druhý měsíc v kuse. Ale najít v Londýně veřejně dostupné koupaliště je práce akorát tak pro Sherlocka Holmese. Jenže pořád to bylo lepší, než chladná rána a večery, které se sem postupně vkrádají.

***

Málem jsem podlehla útoků krvelačných liverpoolských slepic, které se usadily pod oknem našeho pronajatého pokoje a urputně se dobývaly dovnitř. Pak tam jen seděly na hromadě a koukaly a spřádaly plány na naše vyhlazení.***

Možná, ale jenom možná rozjíždím kariéru modelky. Baví mě to, snad to i vypadá, že mi to docela jde. A proč to nezkusit, jsme přece v Londýně. Tady není divné, když pochodujete po ulicích, každou chvíli pózujete a někdo vás urputně fotí. Je to docela cool.

***

Bohužel celé dobrodružství má i stinnou stránku, o níž není dobré otevřeně mluvit. Nicméně si občas připadám jako ve špatném movie stylu chození, rozchod, vážná nemoc, zlomené srdce a podobně. Opravdu jako z pera béčkového hollywoodského režiséra.Tento článek jsem pojala spíše odlehčeně, abyste se při začátku školy trošku pobavili, však ona je to tady docela jízda. Příště budu třeba vážnější. Díky za přečtení a komentáře.

Maddie
Prosím, podpořte mě na sociálních sítích. :)

FACEBOOK × INSTAGRAM × DATABÁZE KNIH

Použité fotografie jsou z většiny moje, pak také @mrtonephotography a Ondřej Rybár. Prosím, nekopírujte je.

20 komentářů:

 1. Přesně proto miluju cestování! Teda.. Nějaký zážitky ti moc nezávidím, ale zkušenost jako zkušenost! :D

  Žejo! Nikdy jsem béčkový filmy neměla ráda a říkala se, že se to nikomu v reálu beztak stát nemůže. A pak.. najednou.. JSEM V TOM BÉČKOVÝM FILMU BYLA TAKY.

  Dokonalý tabu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkušenosti se počítají :D

   Tak ten můj béčkový film už má i druhý díl normálně :D

   Vymazat
 2. V Anglii jsem žila rok a mám na ni krásné vzpomínky. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Rozchodu bych se na osamělém cestování bála asi nejvíc. :) Nicméně jinak jsi mě pobavila. :D držím palce s modelingem. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zní to možná tvrdě, ale přijdou další lidé :) Nikdy nejsi osamělá. Teda většinou...
   Děkuju :)

   Vymazat
 4. To je bomba, mě to teda pobavilo, třeba s tím spolubydlícím, ačkoliv zase chápu, že to v tu chvíli zas tak k pokukání asi není. :D Vypadá to, že si to tam opravdu užíváš, no modeling by ti šel, alespoň to pózování a tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není můj spolubydlící, takže já se jen směji :D
   Děkuju moc, docela mě to chytlo :D

   Vymazat
 5. Moc pěkné perličky, je radost se kouknout, jak se žije v Anglii :) Jednou se tam chci taky podívat. Užívej si tam pobyt, ať se tam máš krásně :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak koukám, že před vedrem se tohle léto člověk neschová nikde :D

  OdpovědětVymazat
 7. Je super, že aj napriek ťažkostiam si vieš práve z tých horších skúseností časom urobiť aj srandu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je totiž jediný způsob, jak to rozdýchat :D

   Vymazat
 8. V Anglii žije moje kamarádka a podle mě je to překrásná země :) je super, že se ti tam líbí a držím palce i nadále! Ale teda nevím, jestli bych dokázala trpět nějakého spolubydlícího :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc.
   To naštěstí není můj spolubydlící :D

   Vymazat
 9. Anglie je kouzelná, zrovna jsem se odtamtud vrátila a musím říct, že na mně zanechala hluboký pozitivní dojem. I když jsem jí neměla možnost zkoumat tak detailně, jako ty! Určitě se tam jednou vrátím! :)

  https://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat

Komentáře vždy potěší mé oči, takže komentujte, komentujte :)

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS