Amie Kaufman, Jay Kristoff: Illuminae

Až teď mě trklo, že jsem úplně zapomněla zveřejnit recenzi na knihu Illuminae, kterou jsem psala pro portál Vaše literatura. Jelikož je to opravdu skvělá kniha, byla bych velmi nerada,kdybyste o moji recenzi přišli! :)


Amie Kaufman, Jay Kristoff / Richard Podaný / Akta Illuminae #1
Vydáno r. 2015 (Austrálie) a 2016 (ČR)
CooBoo / 608 stran / pevná vazba s přebalem
Sci - fi / Fantasy / Romány

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků.

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.


"V dnešní době není snadné v literatuře vymyslet dosud nový, originální příběh a zaujmout co nejširší okruh čtenářů. Někdy se mi zdá, že všechna témata jsou už vybraná a autoři se jenom více či méně opakují. Nebo jsem si to minimálně myslela, dokud se mi do rukou nedostala Illuminae – první díl akční trilogie z budoucnosti."

Celou recenzi naleznete na knižní portálu Vaše literatura. Odkaz zde. Zanechte prosím hodnocení, nebo komentáře. Děkuji! :)


Najděte nejvýhodnější cenu na stránkách srovnáme.cz
Výsledek obrázku pro srovname logo

You May Also Like

8 komentářů

 1. Přesně, jak říkáš. Všimla jsem si ji v knihkupectví hned a zaujal mě právě to, jak originálně je psaná/poskládaná a jak vypadá. Určitě jí mám na seznamu a jsem na ní moc zvědavá.

  OdpovědětVymazat
 2. Ta kniha je prostě originál!! Podobnou jsem ještě neviděla. Prozatím jsem knihu jen prolétla, ale líbila se mi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ja jsem ji videla v reading copy a rikala sem si nuuudaaaa a pak mi prisla v hardbacku a jako omg?! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem hrozně ráda, že se ti Illuminae taky tak líbilo. Já byla tedy naprosto nekriticky nadšená a hrozně se těším na další díl :)
  Taky ti musím zase pochválit recenzi, vůbec to neber jako urážku, naopak -na svůj věk píšeš neobyčejně vyspěle a používáš fakt krásné slovní obraty. Klobouk dolů :)
  měj se moc krásně, Majdi

  OdpovědětVymazat
 5. Michelle: Illuminae je nepřehlédnutelná kniha! Nejen tloušťkou, ale i tím, jak vypadá :)

  OdpovědětVymazat
 6. Bilbovy knihy: Neváhej a pořiď si ji :)

  OdpovědětVymazat
 7. Rachel Roo: V hardbacku je mnohem, mnohem lepší! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Hanka the bookworm: Také se nemohu dočkat dalšího dílu, doufám, že vyjde brzy.
  Děkuji moc, tvých pochval si moc vážím!

  OdpovědětVymazat

Komentáře vždy potěší mé oči, takže komentujte, komentujte :)