Moje knižní přání & plány #1

by - 11/07/2017


Ahoj,
zakládám tuto novou rubriku týkající se (překvapivě) knih, zejména žhavých novinek a knížek, na které mám zálusk nebo je v nejbližší době plánuji. Sobě zejména pro pořádek a vám třeba jako praktický přehled nebo zajímavé tipy na čtení.

V zajetí knižních novinek...

Jak je možné, že v poslední době vyšlo tolik skvělých a nádherně vypadajících děl a dílek? To jsem takhle jedno nedělní odpoledne neplánovaně zavadila o knihkupectví a neodolala krátké návštěvě.
Výsledkem mého okukování byl seznam knih, které jistojistě musím mít ve své knihovničce a co nejdříve si je přečíst.

Diabolik
S. J. Kincaid


Výsledek obrázku pro diabolik obálkaStvořená chránit. Předurčená ničit...
Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…

Již nějakou dobu pokukuji po této žhavé novince z nakladatelství Fragment a nemohu se jí nabažit. Naštěstí ke mně doputuje snad jako recenzní výtisk, takže už stačí jen trpělivě čekat. Ale nevím, jak dlouho to vydržím...


Magonie
Maria Dahvana Headley

Výsledek obrázku pro magonie knihaAza Ray se topí ve vzduchu.
Aza trpí už od narození tajemnou plicní chorobou, kvůli které se jí hůře dýchá, mluví a i žije. Když dívka zahlédne jednoho dne na nebi tajemný koráb, její rodina to přisoudí
vedlejším účinkům léků. Jenže Aze to jako halucinace vůbec nepřipadalo. Slyšela, jak na ni někdo z lodi volá.
Jediný, kdo ji bere vážně, je její nejlepší kamarád Jason. Jason, který tu pro ni vždycky byl. Jason, který je možná víc než jen kamarád… Ale než Aza stačí tuhle vzrušující možnost zvážit, něco se strašlivě zvrtne a Aza je
pro náš svět ztracená. Nalezne ji ale svět jiný – Magonie.
Nad mraky, ve světě obchodních korábů, už Aza není tou slabou a umírající dívkou, jíž bývala na Zemi. V Magonii se poprvé může doopravdy nadechnout. A co je ještě lepší, má tu nesmírnou moc – jenže když se snaží zorientovat ve svém novém životě, zjišťuje, že je na spadnutí válka. Magonii a Zemi čeká zúčtování a v Aza má v rukou životy celého lidstva – včetně chlapce, který ji miluje. Komu bude Aza věrná?

Magonii jsem si vyhlédla už v létě a netrpělivě vyčkávala, až se objeví na pultech obchodů. Stačilo si jednou přečíst anotaci a kniha mě okamžitě okouzlila. I tady je to k mému velkému potěšení zařízené - Magonii jsem totiž vyhrála v soutěži!

Claudia Gray

Výsledek obrázku pro tisíc kousků tebe knihaRodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními
verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím
jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.


I přestože jsem četla pár ne úplně stoprocentních názorů a recenzí, sem tam jsem narazila i na lehkou kritiku, Tisíc kousků tebe mě stále neskutečně láká... Možná vůli dokonalé obálce a všem ostatním dimenzím!

Sníh nebo Popel
Sara Rasch

Výsledek obrázku pro sníh nebo popel obálkaPřed šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.

Fantasy se nikdy neomrzí, tento žánr nabízí nekonečné možnosti a zrovna anotace knihy Sníh nebo Popel zní vážně báječně. A k tomu perfektní obálka, z níž energie úplně vyzařuje. 

Jeden z nás lže
Karen M. McManus


Výsledek obrázku pro jeden z nás lže knihaPremiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?

Yoli a logo motýlka je pro mě vlastně synonymem dobré knihy. Propojení Young adult a krimi zní moc dobře. Doufám, že Jeden z nás lže mi vyjde jako recenzní výtisk, protože mě vážně zajímá co se na Bayviewské škole stalo!


Z kostí a inkoustu
Rachel Caine

Výsledek obrázku pro z kostí a inkoustu¨)knihaJess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit.

Nakladatelství Fragment poslední dobou chystá a vydává jen samá milá překvapení. Z kostí a inkoustu už je druhá kniha z jeho produkce, která mi padla do oka. V anotaci mě nejvíc oslovilo, že se odehrává v mém nejoblíbenějším historickém období - ve starověku v dnes již neexistující Alexandrijské knihovně.


Divotvůrce
Sebastien De Castell

Výsledek obrázku pro divotvůrce knihaDivotvůrce Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. 

Ani nakladatelství Egmont nezůstává v dnešním článku opomenuto. Oslovilo mě konkrétně knižní novinkou Divotvůrce - knihou plnou magie a čar. Jsem si naprosto jistá, že tohle bude pořádně nadupaný příběh.

David Mitchell

Výsledek obrázku pro hodiny z kostíPatnáctiletá Holly po zuřivé hádce s matkou zabouchne dveře za svým starým životem. Když nyní prochází anglickým venkovem, podivná setkání a souhry náhod přetvářejí její realitu tak, až se začne podobat oživlé noční můře. Neboť Holly upoutala pozornost skupinky nebezpečných mystiků – a jejich nepřátel.
A právě osud Holly Sykesové je tmelem spojujícím příběhy dalších protagonistů Hodin z kostí – studenta z Cambridge, který usiluje o bohatství a vliv, rozpačitého otce, jenž si připadá naživu, pouze když podává zpravodajství z okupovaného Iráku, spisovatele středního věku, jenž truchlí nad svým vyhnanstvím ze žebříčku bestsellerů –, kteří všichni sehrají roli v nadpřirozené neviditelné válce na okrajích našeho světa.
Ze středověkých švýcarských Alp přes australskou buš devatenáctého století a hotel v Šanghaji až do výstavného domu na Manhattanu v blízké budoucnosti a na postapokalyptický irský venkov se jejich příběhy rozvíjejí a spojují v okamžicích jak každodenních, tak téměř zázračných. Hodiny z kostí tvoří kaleidoskop plný výrazných postav a možných světů, který přímo prosí o to, abychom ho rozebrali a opět poskládali dohromady.

David Mitchell ukázal svůj ohromný talent už v knize Atlas mraků, kterému se mimochodem dostalo bravurního filmového zpracování... Proto ani v nejmenším nepochybuji, že jeho nejnovější počin Hodiny z kostí bude také naprosto perfektní a dechberoucí.

Lauren A. Forry

Výsledek obrázku pro prokletý ostrov knihaThriller s nádechem sci-fi, plný záhad a tajemné atmosféry, který se odehrává v 50. letech minulého století v Londýně a na fiktivním ostrově Cairncross, opředeném středověkou kletbou – kdo ho jednou navštíví, živý odtud neodejde. Na prázdninový dětský tábor sem přijíždí nic netušící hlavní hrdinka Jennet Naughtonová se svými dvěma dětmi Robbym a Judy, a také její sestra Kitty Colvertová s dcerou Corou. Ostrov je zamořen záhadným virem, údajně sem zaneseným meteoritem z vesmíru. Virus na ostrově postupně vymýtí veškerou faunu kromě jaguárů, které promění ve vraždící monstra. Vedoucí tábora Ralph Merriwather sem nechá dopravit sazenice unikátní rostlinu, která by měla od viru odpomoci. Rostlina je ovšem masožravá a je třeba ji něčím živit. Ralph Merriweather zvolí úděsné řešení – za její potravu zvolí část ženského osazenstva ostrova. Jednoho dne se navíc hlavní hrdince ztratí obě děti, které se nešťastná matka rozhodne hledat. Jsou ještě na ostrově, nebo je odtud někdo odvezl? Žijí? Najde je? Podaří se vyřešit záhadu tajuplné rostliny a virem nakažených jaguárů? Dostanou se výletníci z ostrova dřív, než se naplní jeho kletba a všichni zahynou? Autorka udržuje čtenáře v nevědomosti a napětí až do úplného konce, který přinese nečekané rozuzlení…

Kdyby byl Prokletý ostrov jen thriller, byť velmi kvalitně napsaný, asi bych prošla bez povšimnutí dál. Ale jelikož se v anotaci objevuje i podezřele velké množství sci - fi, nemohu odolat a jsem na příběh hrozně zvědavá.

Seznam je hotový. Je fajn ho mít takto hezky vypsaný a srovnaný,vidět všechny lákavé novinky před sebou, ale prosím poraďte mi, kde mám na všechny knihy najít čas???


Najděte knihy za nejnižší cenu na Srovname.cz :)
Související obrázek

Nebo si pro ně skočte do knihkupectví Dobrovsky!


Vaše Eliz

You May Also Like

10 komentářů

 1. S tvým seznamem se plně ztotožňuji. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Tento seznam můžu naprosto okopírovat a jít podle něj na výpravu do knihkupectví :) Všechny knihy mě totiž lákají :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem strašně zvědavá na Divotvůrce, protože názory na něj se dost liší, potom určitě sáhnu i po Diabolikovi láká mě i Sníh nebo popel, hlavně proto, že lidé tvrdí, že se trošku podobá Skleněnému trůnu (a to je srdcovka :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sopkoeněný trůn jsem nečetla, ale Sníh nebo popel bych ráda :)

   Vymazat
 4. Sníh nebo popel a Divotvurce sú aj na mojom zozname, dúfam, že sa k nim obe čím skôr dostaneme :D

  OdpovědětVymazat
 5. Kromě posledních dvou zmíněných knih všechny plánuju. Taky by mě zajímalo, kde na to najít čas :D Chtělo by to nějaké kouzlo, díky kterému by se čas na pár let zastavil, bez následků, a knihomolové mohli v klidu číst :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuhle problematiku řeším pořád. Knihy jsou ale čas ne :D

   Vymazat

Komentáře vždy potěší mé oči, takže komentujte, komentujte :)