Život knihomola (Feb, March)
Ahoj,
pravděpodobně jste v hlavě už zadali do vyhledávače heslo "Život knihomola" a čekáte, co vám vám to vyplivne. Možná něco ano, ale rozhodně ne v souvislosti v tímto blogem, protože u mě je to novinka. Dřív jste se tu setkávali (spíš jednou setkali) s Měsíčním nej. Tomu už však odzvonilo. Život knihomola nahradí nejen Měsíční nej, ale i měsíční chvástačku.

Zkrátka bychom to mohli nazvat jakýmsi shrnutím mého knihomolského života za každý měsíc. 
Tentokrát shrnutí února a března. Doufám, že se vám článek bude líbit.


Přečetla jsem...

   
  

Elusion (Claudia Gabel a Cheryl Klam), Saeculum (Ursula Poznanski), Jednou ano, dvakrát ne (Cylin Busby), 0.4 Soumrak civilizace (Mike Lancaster), Spravedlivý hněv (Markus Heitz), Romeo, Julie a tma (Jan Otčenášek)

Přečetla jsem toho za dva měsíce opravdu malinko, že? Snad se polepším :)

Hodnotím...

Nejlepší kniha

 

Saeculum mě prostě chytilo, drželo a pustilo až na konci.

Nejslabší kniha


No jo, povinná četba... Krásný příběh, ale bylo to takové nijaké.

Doporučuji


Velmi originálně pojatá kniha, určitě doporučuji!

Největší překvapení


Ze začátku jen lehce nadprůměrný román se zajímavým motivem, po 2/3 neuvěřitelný šok a nezapomenutelný zážitek.


Nashromáždila jsem...


Těchto šest knížek různými cestami doputovalo až do mé knihovničky za měsíc únor a březen.

Cinder a Spravedlivý hněv jsem 
obdržela jako recenzní výtisky.
Bílého koně, Únos a Monument jsem si
pořídila sama převážně za školní poukázky
do knihkupectví.
A knížku Nickyho rodina jsem 
ukořistila naprosto zdarma

Na další měsíc/e mám v plánu: dočíst Cinder, Golema a džin v New Yorku
                                            přečíst Arkádie - procitnutí, Archiv, Dveře, Chvíle před
                                            koncem, ...


Jinak bych všem chtěla popřát krásné Velikonoce! :)

  

You May Also Like

28 komentářů

 1. Saeculum momentálně dostal brácha k narozeninám amě to vážně namíchlo, protože jsem ho chtěla pro sebe. :D Četla jsem od Ursuly Erebos a ten byl perfektní. Na Romea, Julii a tmu se také chystám v rámci povinné četby, tak uvidíme, snad mě to chytne víc než tebe :) Celkově mám poslední dobou povinnou četbu ráda, jak už v ní jsou novější knížky, které mě baví. :D A skvělé úlovky, přinejmenším Cinder vážně stojí za to, od autora Spravedlivý hněv dostal brácha pro změnu k Vánocům a já mu ho ještě nestačila ukrást a přečíst si ho (ale od stejného autora jsem četla cosi o skřetech a bylo to super) a o Kathy Reichs jsem slyšela samou chválu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás naštěstí knížky dostávám já, protože jsem rodinný knihomol a brácha si občas nějakou půjčí na čtení. Spravedlivý hněv svému bráchovi určitě ukradni a přečti si ho, je super (viz moje recenze o kus níž :)) A knížky od Kathy Reichs jsou taky skvělé, dobře se čtou. :)
   Erebos bych chtěla si přečíst, slyším na něj samou chválu :)

   Vymazat
 2. Skvělý článek, pěkně jsi shrnula celý měsíc :) Četla jsem jen 0.4, a souhlasím, že to je opravdu jedinečná kniha, moc se mi líbil ten nápad a pojetí :)

  OdpovědětVymazat
 3. Wow,tak to já nemůžu přečíst ani toho jednoho pána prstenů a ty toho máš tolik :D Ještě tak před dvěma rokama bych tě pichopila :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, času je stále méně a méně, že? Před rokem jsem byla taky úplně jinde, ale teď nemám skoro vůbec na čtení čas :/ :)

   Vymazat
 4. Pěkné shrnutí. Saeculum a 0.4 jsem četla a s tvým hodnocením souhlasím. Také ti musím pochválit přírůstky, Cinder a Monument jsou úžasné knihy.
  Tobě také krásné Velikonoce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Cinder je fakt úžasná, na Monument se ještě chystám :)
   Děkuju :)

   Vymazat
 5. Já to mám podobně - chystám teď Knižní měsíc, taky za dva měsíce a stydím se za to, že jsem toho přečetla tak málo.. Já jsem se před nedávnem koukala po knížce Jednou ano, dvakrát ne, přemýšlím, že bych ji zkusila.. No uvidím.. Jinak krásné přírůstky - hlavně ta Cinder :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já věčně nestíhám a knížky jsou bohužel až jedny z posledních v mém seznamu, co udělat. :/
   Určitě ji zkus, úžasná knížka! :)

   Vymazat
 6. Romeo Julie a tma se mi střašně líbilo :D Možná proto, že jsem to četla pro sebe ještě na základce. A Cinder... snad se ti bude líbit, jelikož já sérii Měsíční kroniky úplně žeru, doslova.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to úplně špatná knížka, ale spoustu věcí jsem nepochopila, něco mi přišlo zbytečně uspěchané, roztáhlé, nijaké...
   Cinder se mi líbila! Nádherná kniha ♥ :)

   Vymazat
 7. Saeculum miluju. :) No, já teď čtu povinnou četbu - Romea a Julii :D

  A taky přeji krásné Velikonoce. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se to krásně sešlo :D Tak přeju dobré počteníčko :D
   Děkuju :)

   Vymazat
 8. Saeculum si chcem rozhodne prečítať, pekné tituly. Čítala som Cinder a je to dobrá kniha, teším sa na ďalšie diely zo série :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Super shrnutí =)
  http://ggeek.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 10. Saeculum je supr ^^ Jinak jsem z knížek, které jsi přečetla myslím nic nečetl. Ale Elusion bych si přečíst chtěl. Z těch co jsi sehnala, tak jsem si půjčil v knihovně Cinder a Monument 14. Monument jsem přečetl za den, parádní kniha. A Cinder teď čtu a taky je suprová. Arkádie není špatná, začátek sice docela nuda, ale konec fakt dobrej :D
  Jinak mě docela mrzí, že jsem si Cinder a Monument půjčil, bylo by fajn je mít v knihovně jako svoje :D Mno, další díly si koupím a ty první... si třeba budu přát k Vánocům dokoupit.
  PS: Taky chci školní poukázky do knihkupectví :( :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Elusion stojí za to, akorát mě trochu štve, že se z toho na konci vyklubala série, podle mě by stačil jeden díl...
   Arkádie mě zatím dost nudí, doufám, že aspoň konec bude stát za to :)
   Ty poukázky... to je na naší škole jedno z málo, co fakt stojí za to :D Ale musíš se účastnit vědomostních olympiád ;)

   Vymazat
 11. Všechny tvoje knížky jsou neuvěřitelně úžasné! :3 Taky jsem se sem konečně po dlouhé době dostala a vážně se mi líbí nový ohoz tvého blogu :D ♥

  OdpovědětVymazat
 12. Většinu zmíněných knih znám, ale jen málo kterou jsem četla - jen asi 0.4, Cinder, Saeculum.. Romeo, Julie a Tma máme taky v povinné četbě, ale já se o tom, na kdy to máme mít, dozvídám většinou tak den-dva před odevzdáním, takže jsem se po tom ještě ani podívala :D Já teďka taky četla hodně málo - jediné, co jsem četla ve velkém, byly titulky u anime :D Ale teďka, jak jsem se dostala k sérii Bohů Olympu zase nabírám obrátky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky začínám čím momentálně mnohem víc, což mě těším, protože recenzáky se kupí, respektive mě tlačí čas s odevzdáním :/ :D

   Vymazat
 13. Školní poukázky? Co jsou školní poukázky?!
  *zasvítilo v očích*

  :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odměny za vědomostní olympiády - ty vyhrané, samozřejmě :D Skvělý vynález, ještě že náš gympl si myslí, že jsou všichni takoví čtenáři :3 :D

   Vymazat
 14. Veľmi dobrý nápad, takéto zhrnutie celého mesiaca/mesiacov. Bohužiaľ z kníh, ktoré si za túto dobu prečítala, som ja nečítala ani jednu. Minimálne Saeculum ma v kníhkupectve zaujal svojou obálkou a netypickým vzhľadom, ale o kúpe som nikdy neuvažovala. Z kníh, ktoré si si kúpila som čítala Monument 14 a nedávno som naň písala recenziu.

  OdpovědětVymazat

Komentáře vždy potěší mé oči, takže komentujte, komentujte :)