neděle 31. ledna 2016

Kdo s koho #2 (knižní projekt)

Ahoj,
původně jsem ani neplánovala vydat další pokračování tohoto knižního projektu z Knižního světa, zjistila jsem totiž, že jsem zase tolik knih s milostnými trojúhelníky nepřečetla, jenže kdysi nějaký moudrý člověk vyřkl: Nikdy neříkej nikdy, což je právě v tuto chvíli projevilo. Dostala jsem chuť svěřit se se světu s mými oblíbenci a čekat, kolik z vás se mnou bude souhlasit a kdo mi naopak bude odporovat.

Pokud někdo netuší, o co v tomto projektu jde, jednou větou vám to vysvětlím. Z milostného trojúhelníku v nějaké knižní sérii vyberte svého oblíbence, kterému jste celou dobu více fandili ve snaze získat srdce jeho vyvolené, a uveďte důvod proč.

čtvrtek 28. ledna 2016

Kathy Reichs: Zúčtování

ZúčtováníKathy Reichs / Viráti - 5. díl / 312 stran

Vydáno r. 2015 / BB Art / pevná vazba

Fantasy / Dobrodružství

Zúčtování - to je název pátého a zároveň posledního dílu série o Tory Brennanové a její partě kamarádů z ostrova Morris. Kromě přátelství je spojuje ještě něco dalšího. Jsou viráti, smečka. Dlouhou dobu byli jedinou smečkou v Charlestonu, ale to se nenávratně změnilo. Závěr předchozího dílu přinesl šokující odhalení o existenci rudookých virátů. Říkají si Trojice, supervirem se nakazili kvůli pokusům Chance Claybourna a jde jim o jediné. Zničit Toryinu smečku. A pak jsou tu ještě tajemní vládní agenti, kteří se nezastaví před ničím. Virátům z ostrova Morris dochází, že jde o život.

Celou recenzi najdete na webu Vaše literatura - zde

A nezapomeňte se zapojit do soutěže!pondělí 25. ledna 2016

Cynthia Hand: Kdybychom se neviděli

Cynthia Hand /  xxx / 350 stran

Vydáno r. 2015 / CooBoo / pevná vazba
Romány / Young adults

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit.
Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky.
Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno.
Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál.


středa 20. ledna 2016

Unboxing #9


Ahoj,
já vím, že poslední unboxing tu byl nedávno, takže můžete namítnout, že mi snad dochází inspirace a nápady, ale pravda je trochu odlišná. Zaprvé jaksi postrádám dostatek volného času a nadbytek energie, neboť přišlo pololetí a s ním i hromady písemek a šílení profesoři sbírající známky na poslední chvíli. A zadruhé se vám prostě musím pochlubit s druhou půlkou vánočního dárku, která dorazila až teď.

pondělí 18. ledna 2016

Fantasy-dystopická výzva 2016


Ahoj,
Koukám, že se mi čtecí výzvy na rok 2016 začínají nějak hromadit.
Nejdřív klasická Čtecí výzva od Ells, k ní se o chvíli později přidala i výzva na Databázi knih. To už jsem považovala za dostačující počet. Jenže pak se objevila i Fantasy-dystopická výzva na blogu Knižní svět...

čtvrtek 14. ledna 2016

Oslavujeme! - soutěžAhoj,
Mám pro vás radostnou zprávu! Dneska slavíme.

pondělí 11. ledna 2016

Knižní fenomén: Dívka, která krmila holuby

Už dlouho jsem kromě všelijakých projektů, tagů a recenzí chtěla na blog zařadit i úvahový, případně postřehový článek. V hlavě se mi usadilo několik potencionálně úspěšných nápadů, nakonec jsem si ale zvolila ten více knihomolský. Jelikož jde o názorový článek, ocením vaše komentáře s různými postřehy, příspěvky a názory.

neděle 10. ledna 2016

Unboxing #8

Chtěla bych blogu založit instagramový účet. Fotím totiž docela ráda a zase se mi nechce cpát všechny fotky sem mezi články a do nich. Ocenila bych slyšela váš názor. :)


Ahoj,
plán sice byl, ale padl v okamžiku, kdy jsem po příchodu domů zpozorovala podezřelý černý balíček. Protože není nic lepšího, než přijít unavená po celém týdnu ze školy a s radostí zjistit, že vám dorazila knížka, v tomto případě knihy.
A o radost z nich se s vámi přece musím podělit!

čtvrtek 7. ledna 2016

Laini Taylorová: Dcera kostí a dýmu (rc)
Laini Taylor / Kost přání - 1. díl / 368 stran

Vydáno r. 2011 (USA) a r. 2012 (ČR) / Knižní klub / pevná vazba

Fantasy / Young adults

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.


úterý 5. ledna 2016

Magisterium: Železná zkouška (rc)

Holly Black & Cassandra Clare / Magistérium - 1. díl / 312 stran

Vydáno r. 2014 (USA) a 2015 (ČR) / Yoli / měkká vazba

Fantasy / Young adults

Dvanáctiletý Callum Hunt už odmalička ví, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj smrtelné nebezpečí. Jeho otec mu to ostatně připomíná každý den. Když pak Cal dostane pozvánku ke vstupním zkouškám do kouzelnické školy Magisterium, je odhodlaný propadnout. I přes veškerou svoji snahu si ho spolu s dalšími dvěma účastníky vybere sám mistr Rufus, největší mág ze všech. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Studenti se totiž učí ovládat magii s vědomím, že jednou budou možná muset zachraňovat svět před obávaným Nepřítelem smrti. Ve škole si Callum vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele…

Recenze psána pro web Knižní kukátko - ZDE
http://www.kniznikukatko.cz 

sobota 2. ledna 2016

Život knihomola (December)


Ahoj,
tentokrát žádné půlměsíční zpoždění, Život knihomola je tu hezky včas.
Na to, že byly poměrně dlouhé prázdniny, jsem moc knih nepřečetla. Nechci říct, že dnešní článek bude o ničem, jen bude asi trochu kratší.

 
Blogger Templates